Makabryczne morderstwo w Kolumbii. Ciało 36-letniej modelki Natalii Villalby upchnięto w walizce

W Bogocie wstrząsnęła opinię publiczną brutalna zbrodnia. Ciało 36-letniej kolumbijskiej modelki i influencerki Natalii Villalby zostało znalezione 22 czerwca 2026 roku w ekskluzywnym apartamentowcu Morph Chico. Zwłoki kobiety były brutalnie upchnięte w walizce, w łazience na siódmym piętrze.

Według ustaleń prokuratury, do apartamentu wszedł 46-letni obywatel Wielkiej Brytanii, lekarz Matthew Foster-Smith. Miał zaatakować i pobić modelkę, a następnie ją udusić. Po zabójstwie próbował zatrzeć ślady, m.in. wyniósł pościel do pralni – po czym uciekł z Kolumbii. Przekroczył granicę z Ekwadorem przez most Rumichaca.

Zatrzymanie sprawcy

Foster-Smith został zatrzymany 27 czerwca na lotnisku w Quito (stolica Ekwadoru), gdy próbował wrócić do Londynu. W akcji brały udział policja z Bogoty, Interpol, ekwadorskie służby migracyjne oraz brytyjska policja z Dorset.

Burmistrz Bogoty Carlos Fernando Galán napisał na X: „W Bogocie, jeśli popełnisz przestępstwo, płacisz cenę”.

Grożą mu surowe kary

Lekarz może usłyszeć zarzut kwalifikowanego zabójstwa kobiety (aggravated femicide). W Kolumbii grozi za to kara od 40 do 50 lat więzienia. Dodatkowo może odpowiadać za niszczenie i ukrywanie dowodów.

Prokuratura Generalna Kolumbii zapowiada, że będzie dążyć do ekstradycji i osądzenia mężczyzny na miejscu zbrodni.

Sprawa jest rozwojowa. Foster-Smith przed zatrzymaniem twierdził, że ma alibi, miał oglądać mecz Anglia–Chorwacja w irlandzkim barze.

guest
0 Komentarze
Powiązany artykuł za 5 sek. Kolumbijska transpłciowa para szczęśliwie wychowuje syna